Nedeľa, 19.05.2024

Moje obľúbené stroje

Na týchto obrázkoch sa nachádzajú mojej dva lietajúce stroje, ktoré už dokonca aj lietali. Helikoptéra - Raptor 50 to prežila, ale bohužiaľ Suchoj 31 po asi 10 sekundovom lete definitívne dolietal. Odniesol si to trup a odtrhol sa motor tak, ako je to vidieť na obrázku dole. Nebola to šťastná voľba modelu pre začiatočníka, ako som ja.

Suchoj 31 pred haváriou

Suchoj 31 po havárii

........ lietanie s dronom.

Na obrázku pod textom je Mavic Pro. Je to dron , ktorý dokáže letieť aj sám. Umožňujú mu to inteligentné režimy. Sám je schopný  sa vyhnúť prekážkam. Má 5 kamier, systém GPS a Glonass, 2 uktrazvukové senzory vzdiale- nosti, redundantné senzory a 24 výkonných výpočtových jadier. V jeho útrobách sa nachádzajú najpokročilejšie technológie. Videá sú vo Foto a Video / Videogaléria.

DJI Mavic Pro

Dron dokáže zhotoviť foto vo formáte panorámy. Viď obrázok nižšie.

Je to momentálne najlepší dron v pomere k jeho cene. Hmotnosť len 734 g. Foto hore je Vlčia dolina. Foto dole je Trnava, Fándlyho ulica a foto panorámy vľavo je Hotel Bystrá, Tále. Všetky foto sú z 12/2017 až 01/2018. Všetky sú vyhotovené vďaka novému software s dji mavic pro. Foto vo väčšom rozlíšení sú v Panogalérii.